Modern ve En Yeni

Medikal
Teknolojiler

Gaziantep’te, çağdaş teknoloji ile donatılmış, modern bir sağlık merkezinin bulunmayışının getirdiği güçlükleri yaşayan Sani Konukoğlu, 1993 yılında SANKO Üniversitesi Hastanesi'nin kuruluşunu başlattı ve çalışmalarını 1994’te aramızdan ayrılıncaya kadar sürdürdü.

Senographe Pristina Mamografi

General Electric Senographe Pristina mamografi sistemi, hasta inceleme odasına girdiğinde yaşadığı endişeyi azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Devamı

Siemens Definition Tomografi

Siemens Definition DS 128, daha fazla ayrıntı, çözünürlük ve klinik bilgi tanımı sunar.

Devamı

Philips Preferik Anjiyo

Radyoloji bölümümüzde kullanılan Philips'in gelişmiş Allura Xper FD20 X-ray sistemi ile eksiksiz bir kardiyak ve vasküler müdahaleler gerçekleştirilir.

Devamı

Siemens Artis Zee Anjiyo

Girişimsel radyoloji için Artis zee zemine monte sistemi, büyük bir düz dedektöre sahiptir ve gelişmiş bir klinik iş akışı için mükemmel performans sunar.

Devamı

GE NM 630 Spect Kamera

Değişken açılı ve LFOV dedektörlü çift kafa sistemi. Otomatik eşzamanlı çift kolimatör değişimi ile tüm gövde, düzlemsel ve SPECT görüntüleme yeteneğine sahiptir

Devamı

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEN YENİ BİR HİZMET

PANKREAS VE SAFRA YOLU HASTALIKLARININ TANI VE TEDAVİSİNDE ERCP KULLANILMAYA BAŞLANDI ENDOSKOPİK BİR YÖNTEM OLAN ERCP İLE AMELİYATA GEREK KALMADAN SAFRA KANALI TAŞLARI ÇIKARILABİLİYOR, SAFRA KANALI DARLIKLARI VE BUNA BAĞLI TIKANMA SARILIKLARI TEDAVİ EDİLEBİLİYOR SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. YILMAZ: “HEM TANI HEM DE TEDAVİ İÇİN KULLANILAN BİR YÖNTEM OLAN ERCP’DE TEK İŞLEMLE HASTANIN TANI VE TEDAVİSİ MÜMKÜN OLABİLMEKTEDİR”

Devamı

GÖĞÜS CERRAHİSİ KLİNİĞİ’NDE EBUS CİHAZI KULLANILMAYA BAŞLADI

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ YENİ TEKNOLOJİLERLE SAĞLIK HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDİYOR TIP FAKÜLTESİ GÖĞÜS CERRAHİSİ ANA BİLİM DALI BAŞKANI PROF. DR. ELBEYLİ: “EBUS İLE AKCİĞER KANSERİ VE GÖĞÜS KAFESİNDE YER ALAN PATOLOJİLERDE HIZLI VE DOĞRU TANI KOYMAK MÜMKÜN”

Devamı

Thulium Fiber Lazer

Prostat cerrahisinde konforlu tedavi imkanı sağlayan Thulium Fiber Lazer Cihazı, bölgede ilk kez SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde kullanılmaya başlandı.

Devamı

Wuhan Gigaa Velasii-15D Laser Liposuction

VELAS cerrahi diyot lazer serisi çok yönlü, güvenilir ve mükemmel sonuçlar sunar.

Devamı

Siemens Magnetom Avanto MR

Eşsiz esneklik, doğruluk ve hıza sahip tüm vücut MRI tarayıcısı

Devamı

Siemens Biograph 6 PET-CT

Biograph 16, tüm vücut onkolojisi, nöroloji ve kardiyoloji muayeneleri için tasarlanmıştır. Kombine PET/CT tarayıcı, üst düzey spiral CT ve PET performansına sahip bir klinik, tüm vücut onkoloji makinesi olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Devamı

EECP Treatment

Koroner arter hastalıklarına ilişkin kalp yetmezliği tedavisinde kullanılan EECP cihazı hastalar için konforludur. Girişimsel bir işleme ve hastane yatışına ihtiyaç duyulmaması açısından avantajlı ve etkisi uzun süren bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Holmium Laser

Litho cerrahi ünitesi Holmium (Ho:YAG) bazlıdır. 2100 nm dalga boyunda emisyonlu lazer:Bu dalga boyu su tarafından yüksek oranda emilir ve mükemmel kesim sağlayan biyolojik doku, ablasyon ve hemostatik özellikler sağlar.

Devamı