Bölümdeki Hekimler

Uzm. Dr. Lütfi BARAN
İÇ HASTALIKLARI

Sağlık Rehberi

Akut Myeloblastik Lösemi

Kan ve kan yapıcı sistemin kötü huylu bir hastalığıdır. Bulgu ve belirtiler, hastaların çoğunda daha önce belirgin bir sağlık sorunu yokken haftalar veya günler içerisinde ortaya çıkabilir. AML tanısını koymak için kan ve kemik iliği hücreleri incelenir.

Devamı
Kış Hastalıkları

Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte soğuk algınlığı (nezle), grip (influenza), üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, tonsillit (bademcik iltihabı), faranjit (geniz iltihabı), larenjit (ses teli iltihabı), sinüzit, astım, bronşit, pnönomi (zatürree), sinüzit ve orta kulak iltihabı gibi hastalıklar sık olarak görülmektedir.

Devamı
Yaz Hastalıklarına Dikkat!

Yaz mevsiminde sıcaklıkların artmasıyla beraber bu döneme özgü hastalıklar, rahatsızlıklar ve kazalar da yavaş yavaş kendini gösteriyor. Uzmanlar yazın sık rastlanan hastalıklar, nedenleri ve nasıl korunmamız gerektiğine dair uyarılarda bulunuyor.

Devamı
Sağlıklı Yaşamak Elimizde

HAREKETLİ BİR YAŞAM TARZI BENİMSENEREK VE BÜNYEYE UYGUN BİR BESLENME PROGRAMIYLA DESTEKLEYEREK SAĞLIKLI YAŞAMAK MÜMKÜNDÜR.

Devamı
Bahar yorgunluğu

Bahar mevsiminde hava sıcaklığındaki değişiklik sonucu elektrik yükü artmasıyla birlikte insan metabolizmasında da değişiklikler meydana gelmektedir.

Devamı
Hiperoksalüri

Hiperoksalüri, idrarın normalden daha yüksek oranda oksalat içermesi durumunu ifade eder.

Devamı