Bölümdeki Hekimler

Dr. Öğr. Üyesi İlyas DİŞİKIRIK
KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI
Dr. Öğr. Üyesi Koray TÜMÜKLÜ
KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI

Sağlık Rehberi

Alerjik Rinit

Alerjik rinit, daha çok gelişmiş toplumlarda karşımıza çıkan, nüfusun yüzde 10 ila 30’u üzerinde etkiye sahip, sıklığı giderek artan kronik bir hastalıktır.

Devamı
Çocuklarda Orta Kulak İltihabı

Orta kulak iltihabı, çocukluk çağında en sık karşımıza çıkan hastalıklardan biridir. Uzmanlar iyi tedavi edilmediği takdirde işitme kaybı, menenjit ve hatta ölümlere yol açabilen orta kulak iltihabı hakkında ebeveynleri uyarıyor.

Devamı
Koklear İmplant (Biyonik kulak)

Koklear implant, işitme cihazlarından yeterli yararı göremeyen veya işitme cihazlarının yetersiz kaldığı ileri/çok ileri işitme kaybı olanlara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış cerrahi müdahale ile takılan bir iç kulak protezidir. Koklear implant ameliyatı için erken teşhisin önemli belirten uzmanlar, koklear implantasyon sürecinin en önemli aşamalarından birini ameliyat sonrası eğitim ve rehabilitasyon süreci oluşturduğuna dikkat çekiyorlar.

Devamı
Kulak Nezlesi

Çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarından olan kulak nezlesinde çoğu hastada tek şikâyet işitme kaybıdır. Hastaların bir kısmının ise herhangi bir şikâyeti yoktur ve başka nedenlerle muayene sırasında tanı konulur.

Devamı
Vertigo (Baş dönmesi)

Günde birkaç kez baş dönmesi yaşıyor ve günlük ritminiz bozuluyorsa, siz de Vertigo olabilirsiniz. Toplumda çok sık görülen ve denge kaybı, mide bulantısı, kusma gibi belirtilerle de görülebilen Vertigo, ciddiye alınmadığı takdirde iş ve sosyal yaşamı durma noktasına getirebiliyor.

Devamı